Degvielas cenu izmaiņas šogad nav iespējams prognozēt, pauž asociācija

16.01.2023

Degvielas cenu izmaiņas šim gadam pie mainīgiem un nenoteiktiem apstākļiem, kādi tie ir šobrīd, nav iespējams prognozēt, norādīja Latvijas degvielas tirgotāju asociācijas (LDTA) izpilddirektore Ieva Ligere.

iņa skaidroja, ka pēdējās nedēļās benzīna un dīzeļdegvielas cenas pieaug, jo jau kopš decembra vidus pieaug degvielas biržas cenas.

“Tāpat tirgus kaut kādā veidā reaģē uz notiekošajiem procesiem – cenas pieaug saistībā ar Eiropas Savienības (ES) sestās sankciju paketes stāšanos spēkā 2022. gada 5. decembrī, klimatiskajiem apstākļiem un nenoteiktības ar recesijas apjomiem,” pauda Ligere.

Viņa norādīja, ka šim gadam degvielas cenu izmaiņas pie tik mainīgiem un nenoteiktiem apstākļiem, kādi tie ir šobrīd, nav iespējams prognozēt.

“ES sestās sankciju paketes ietekmi uz degvielas cenām vislabāk varēsim redzēt pavasarī,” norādīja Ligere. Savukārt attiecībā uz patēriņa prognozēm viņa pauda cerību, ka tas būs 2022. gada līmenī un to būtiski neietekmēs recesijas apmērs Latvijā.

AOTS: https://www.delfi.lv/bizness/biznesa_vide/degvielas-cenu-izmainas-sogad-nav-iespejams-prognozet-pauz-asociacija.d?id=55128106