Visā valsts teritorijā autoceļi sniegoti un apledo, īpaši apgrūtināta braukšana uz Tallinas šoseja posmā Tūja-Ainaži, strādā 140 tehnikas vienības

14.12.2022

Šorīt uz plkst.06.30 sniega un sniegputeņa dēļ visā valstī ir apgrūtināti braukšanas apstākļi, īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi uz Tallinas šoseja(A1) posmā Tūja-Ainaži. Sniegotos ceļa posmu attīra no sniega, slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem.

Uz valsts galvenajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir:

Tallinas šoseja (A1) visā posmā;
Vidzemes šoseja (A2) posmā no Rīgas līdz Virešiem;
Valmieras šoseja (A3) visā posmā;
Rīgas apvedceļš (Baltezers-Saulkalne) (A4) un(Salaspils-Babīte) (A5) visā posmā;
Daugavpils šoseja (A6) visā posmā;
Bauskas šoseja (A7) visā posmā;
Jelgavas šoseja (A8) visā posmā;
Liepājas šoseja (A9) posmā no Kalvenes līdz Rīgai;
Ventspils šoseja (A10) posmā no Rīgas līdz Usmai
Rēzeknes šoseja (A12) Jēkabpils līdz Varakļāniem;
Šoseja Grebņeva-Medumi (A13) posmā no Daugavpils līdz Špoģiem;
Daugavpils apvedceļš (A14) visā posmā;
Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir visā Latvijā.

Jāņem vērā, ka snigšanas laikā sniega kārta un apledojums veidojas atkārtoti un aicinām plānot papildu laiku ceļam, izvēlēties braukšanas apstākļiem atbilstošu ātrumu un ieturēt lielāku distanci. Uzturēšanas darbi tiek veikti prioritārā secībā, sākumā strādājot uz galvenās, tad reģionālās un pēc tam uz vietējās nozīmes autoceļiem. Uzturēšanas darbu mērķis ir iespēju robežās uzlabot braukšanas apstākļus, taču ar tiem nevar novērst ziemu.

Pēc snigšanas beigām valsts galvenie autoceļi no sniega ir jānotīra trīs stundu laikā, savukārt uz mazāk noslogotiem ceļiem šiem darbiem tiek dots līdz pat 24 stundām.

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem aicinām informēt VSIA Latvijas Valsts ceļi, zvanot pa diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma kontos sociālās saziņas tīklos Twitter un Facebook.

Informāciju sagatavoja VSIA Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa un Satiksmes informācijas centrs.