Salikto kravu pārvadājumi – kādos gadījumos šī būs optimālākā izvēle?

06.08.2021

Savas ērtības un ekonomiskā modeļa dēļ, loģistikā viens no populārākajiem pakalpojumiem ir salikto kravu pārvadājumi. Tie ir dažādi mazgabarīta kravu pārvadājumi vienā virzienā ar vienu transportu, kuri var tikt īstenoti gan Latvijas teritorijā, gan starptautiski. Ar ko šie pārvadājumi ir īpaši un kādēļ izvēlēties tieši šādu pakalpojumu? Lasi raksta turpinājumā!

Salikto kravu pārvadājumi un to priekšrocības

Saliktās kravas ir tāds loģistikas pakalpojums, kurā tiek komplektētas gabalu un taru vienības. Visbiežāk šādi pārvadā būvmateriālus, pārtikas preces, sadzīves tehniku un preces mājai. Pieprasījums ir arī mazāku lietu pārvešanā, kas darbojas pēc “door to door” principa. Salikto kravu pārvadājumi var tikt veikti gan kā kravu pārvadājumi Latvijā, gan starptautiski uz un no citām tuvākām un tālākām valstīm.

Salikto kravu pārvadājumi arī sniedz iespēju izmantot pilnībā visu transportlīdzekļa piekabes telpu, kas tādējādi pozitīvi ietekmē piegādes cenu. Lielākā šī loģistikas pakalpojuma priekšrocība ir formāta pārvadājuma ekonomiskums un ērtība. Kā parasti notiek šāda tipa kravas pārvadājumi?

  • Pirmais solis – loģistikas uzņēmumi Latvijā vai citviet pasaulē saņem un nosūta kravu uz pakalpojuma sniedzēja noliktavu.
  • Pēc nonākšanas noliktavā norit kravas apstrāde, kas var iekļaut gan pārpakošanu, gan papildus sakomplektēšanu.
  • Ja nepieciešams, papildus tiek veikta arī muitas dokumentu noformēšana.
  • Kad prece gatava nosūtīšanai un noformēti visi dokumenti, tad norit saliktās kravas nosūtīšana ar sauszemes transportu uz saņēmēja adresi.
  • Ja nepieciešams, pārvadājuma laikā tiek veikta kravas atmuitošana saņēmēja valstī, kā arī papildus dokumentu noformēšana, kuri, iespējams, ir nepieciešami tālākai preces realizācijai.
  • Beidzamā darbība – piegāde norādītajā adresē vai noliktavā.

Ne vienmēr, bet dažreiz šī pakalpojuma ietvaros var tikt novērots ilgāks piegādes laiks, taču mēs gaidīšanas laiku esam ierobežojuši, piemēram, salikto kravu pārvadājumus piegādājot laikā no divām līdz četrām dienām.

Foto: Markuss Piske. Pixabay.com

Ko ņemt vērā, izvēloties pakalpojuma sniedzēju?

Sauszemes kravu pārvadājumi Latvijā ir īpaši izplatīti un tā ir viena no visplašāk pārstāvētajām biznesa nozarēm. Ko ņemt vērā, domājot par saliktās kravas pakalpojuma izvēli?

  • Pakalpojuma veids. Vispirms jātiek skaidrībā, vai tavu veicamo piegādi var īstenot ar sauszemes, jūras, gaisa vai sliežu transportu. Pārsvarā salikto kravu pārvadājumi notiek ar sauszemes transportu, tomēr no tādiem kontinentiem kā Āzija un Ziemeļamerika, tie ceļos arī caur jūras ceļiem.
  • Kravas svars. Jo mazāka krava, jo mazāks transports tam nepieciešams? Saliktajās kravās svaram nav nozīmes, jo tiek sakomplektēti dažādu kravu veidi kopā.
  • Ģeogrāfija. Atkarībā no vietas, kur nepieciešami, piemēram, preču pārvadājumi, tas var būtiski ietekmēt gala cenu. Jo tālāk, jo lielāki būs izdevumi. Tāpat ne visi loģistikas pakalpojumu sniedzēji varēs piedāvāt atgādāt preces no visām pasaules valstīm. Piemēram, Upway Logistics var piedāvāt savus pakalpojumus uz un no 24 Eiropas valstīm, kur iegūta arī vērtīga pieredze un uzticamība pēdējo desmit gadu laikā.
  • Cena. Būtiskākais pakalpojuma izvēlē vienmēr būs cena. Eiropā tev varēs piedāvāt konkurētspējīgu cenu pārvadājumiem tikai tie pakalpojuma sniedzēji, kuri sadarbojas ar partneriem vairākās valstīs. Īpaši izdevīgus nosacījumus Upway Logistics var piedāvāt uz un no tādām valstīm kā Čehija, Polija, Austrija, Ungārija, Slovākija un Slovēnija.

Ieteikums ir veikt cenu aptauju, pirms izvēlēties pakalpojumu, izklāstot savas nepieciešamības. Loģistikas specialists spēs piedāvāt izdevīgāko cenu, uzklausot vēlmes un sadarbojoties, jo tikai tā var panākt labāko savstarpējo rezultātu un rast labāko risinājumu. Upway Logistics misija ir nodrošināt klientiem kvalitatīvu servisu, ātras piegādes par konkurētspējīgām cenām, kā arī būt partnerim, kuram var uzticēties jebkurā brīdī.

Foto: Tumisu. Pixabay.com

Kas ir Upway Logistics?

Mēs esam profesionāļu komanda, kurai ar desmit gadu pieredzi loģistikas pakalpojumu nodrošināšanā. Uzņēmumam ir vairāk nekā 300 lojālu klientu visā Eiropā un savā darbības laikā esam pārvadājuši vairāk nekā 20 000 kravu.

Kopumā pieejami dažādi loģistikas pakalpojumi, kas tiek īstenoti gan Latvijā, gan ārpus tās. Upway Logistics piedāvājumā ir tādi transporta pārvadājumi kā pilno kravu pārvadājumi, bīstamo kravu pārvadājumi, ekspress kravu pārvadājumi, vietējās piegādes, kā arī privāto mantu pārvešana. Tāpat uzņēmuma pārziņā var tikt nodota kravas apdrošināšana, muitas un noliktavas pakalpojumi. Upway Logistics loģistikas speciālists pēc individuālām pārrunām varēs noteikt un palīdzēt sastādīt kravu pārvadājumu cenas.

Nepieciešamas saliktās kravas vai citi pārvadājumi arī jūsu uzņēmumam? Tādā gadījumā esi nonācis pareizajā vietā, jo šis ir viens no pieprasītākajiem Upway Logistics pakalpojumiem ne tikai Latvijā, bet arī Baltijas, Skandināvijas un Eiropas robežās. Lai saņemtu visu nepieciešamo informāciju un detaļas par konkrētā pārvadājuma veikšanu, spied “Saņemt cenas piedāvājumu” zemāk!

Saņemt cenas piedāvājumu