Kā izvēlēties sev piemērotāko kravu pārvadājumu veidu?

08.04.2024

Ja loģistikas pakalpojumu organizēšana nav gluži ikdienas darbs, ir viegli apjukt un saprast, kurš ir izdevīgākais plašajā kravu pārvadājumu piedāvājumu klāstā. Šajā rakstā apkopojām, kādi ir galvenie kravu pārvadājumu veidi, to atšķirības, lai atvieglotu Jūsu izvēli starp dažādiem loģistikas uzņēmumu piedāvājumiem.

Kravas svars un izmēri

Pirms ķerties pie piedāvājumu apzināšanas, svarīgi ir noskaidrot pēc iespējas precīzākus savas pārvadājamās kravas parametrus kā svars un izmēri visās dimensijās. Tradicionāli kravas tiek transportētas, sapakotas uz paletēm, kas atvieglo gan transportēšanu, kas kravas iekraušanu. Ja krava ir nestandarta izmērā, būtiski ir zināt ne tikai tās izmērus, bet arī formu. Informācija par kravas svaru un izmēriem ir nepieciešama, lai kravu pārvadātājs varētu piemeklēt piemērotāko transporta līdzekli un ieplānot tā maršrutu.

Populārākie transporta pārvadājumu veidi

Lai piedāvātu dažādām klientu vajadzībām piemērotāko un izdevīgākos transporta pakalpojumus, ir dažādi kravu pārvadājumu veidi. Populārākie no tiem ir Salikto kravu pārvadājumi un Pilno kravu pārvadājumi, tai skaitā Ekspress piegādes. Galvenā atšķirība ir tajā, vai svarīgāks ir piegādes ātrums vai izmaksas.

Salikto kravu pārvadājumi ir vairāku kravu apvienošana vienā piegādē, un būs labākā izvēle, ja svarīgākais faktors ir piegādes izmaksas un krava pēc izmēra ir samērā neliela.  Pateicoties ilggadējai sadarbībai ar citu valstu loģistikas uzņēmumiem, Upway Logistics var piedāvāt konkurētspējīgas cenas pārvadājumiem visā Eiropas Savienībā. Īpaši izdevīgus nosacījumus salikto kravu pārvadājumiem piedāvājam pārvadājumiem uz/no Polijas, Čehijas, Austrijas, Ungārijas, Slovākijas un Slovēnijas.

Pilno kravu pārvadājumos viss transportlīdzekļa kravas nodalījums tiek atvēlēts tikai viena klienta kravai. Šis transporta pārvadājumu veids ļauj piegādi nodrošināt ātrāk, jo auto maršruts tiek pielāgots tikai vienam konkrētajam klientam. Ja kravu nepieciešams piegādāt steidzami, Upway Logistics piedāvā īpaši ātru Ekspress kravu piegādi kā Latvijas tā Eiropas teritorijā. Tāpat pilno kravu pārvadājumi būs piemērotāki lielāka apjoma un izmēra kravai, tai skaitā nestandarta kravas pārvešanai un bīstamo kravu jeb ADR pārvadājumiem ar speciāli sertificētiem transportlīdzekļiem.

Apziniet vairāku loģistikas kompāniju piedāvājumus

Pirms izdariet izvēli par labu pirmajam uzrunātajam kravu pārvadātājam, aplūkojiet arī citus piedāvājumus. Liela daļa loģistikas uzņēmumu piedāvā iespēju īsā laikā saņemt jau precīzu cenas un laika piedāvājumu, vien jānosūta informācija par kravas izmēriem un svaru, piegādes adresēm. Der norādīt arī to, cik steidzams ir šis sūtījums un vai ir nepieciešama papildus apdrošināšana (Upway Logistics standarta apdrošināšana ir jau iekļauta visiem pārvadājumiem) vai muitas brokera pakalpojumi. Upway Logistics cenas piedāvājumu sagatavo ļoti operatīvi – stundas laikā. Aizvest kravu nenozīmē tikai transporta pakalpojumu – tā ir pakalpojuma kvalitāte, atbildība par jūsu kravu, uzticamība – tādēļ izvēlieties uzticamu un pieredzējušu partneri ar labu reputāciju.